O NÁS

Hotel International Praha je zařazen na seznam kulturních památek a nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra (pouhé dva kilometry). Letiště Václava Havla je v dojezdové vzdálenosti do 20 minut a k Pražskému hradu se dostanete příjemnou procházkou do deseti minut.
Zajímavá je historie celého hotelu. Budova byla postavena v letech 19521956 z rozhodnutí tehdejšího ministra obrany Alexeje Čepičky. Ten prý doufal, že slavnostního otevření se zúčastní i Josif Stalin.

Hotel International Praha je postaven ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Budova měla původně sloužit pouze k ubytování vojáků, nakonec se ale armáda nechala slyšet, že takto naddimenzované ubytovací kapacity nemůže využít, a tak se z budovy na poslední chvíli stal hotel. Nutno podotknout, že hlavně pro vojenské šarže a vojáky z našich spřátelených zemí. V padesátých letech se ale jednalo o nejluxusnější hotel v Československu. Měl téměř dvě stě pokojů.

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí.

Od roku 2015 je hotel součástí hotelového řetězce Mozart Hotel Group s hotely v Oděse a Budapešti, Vídni a Badenu. V roce 2016 se zvýšila kapacita ubytovací sekce o 24 pokojů. A v současné době nabízí celkem 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.

Hotel disponuje významným konferenčním centrem se 14 sály o celkové kapacitě 1200 osob, a je tak díky svým flexibilním prostorům s denním světlem ideální volbou pro různá jednání, semináře a konference různého typu až pro 450 osob.

Hotel je díky své poloze a službám vhodný nejen pro rezervace jednotlivců a skupin kategorie Business nebo Leisure. Přivítáme rádi i vaše domácí mazlíčky a po celém hotelu nabízíme bezplatné Wi-Fi připojení.
Hovoříme anglicky, německy, francouzsky, rusky a přirozeně i česky. 

Kontakt

Česká Republika, Koulova 15, 16000 Praha 6

Tel.: +420 296 537 111

Fax: +420 296 537 266

Newsletter