Hotel International Prague, zařazený na seznam kulturních památek, se nachází se v klidné rezidenční čtvrti, na Praze 6. Centrum Prahy je od něj jen dva kilometry daleko a na Pražský hrad je možné dojít příjemnou procházkou. Za čtvrt hodiny lze dojet z hotelu na Letiště Václava Havla. V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází autobusová a tramvajová zastávka a stanice metra Dejvická je 5 minut od hotelu.

Hotel International Praha byl postaven mezi lety 1952-1956 ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Budova měla původně sloužit pouze k ubytování vojáků, ale nakonec byl záměr změněn a z budovy stal hotel. Původně byl součástí stavby také protiatomový kryt, ve kterém by mohlo přežít 600 osob po dobu 14 dní, ten je nyní využíván jako sklad. V padesátých letech se nicméně jednalo o nejluxusnější hotel v Československu

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu z 50. let. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí a můžeme bez nadsázky říci, že je nadčasový.

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí.

Od roku 2015 je hotel součástí hotelového řetězce Mozart Hotel Group, která vlastní také hotely v Oděse a Budapešti, Vídni a Badenu. . V roce 2016 se zvýšila kapacita ubytovací sekce o 24 pokojů, v současné době hotel nabízí celkem 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite. V průběhu roku 2020 bylo nově zrekonstruováno 65 pokojů Superior.

Hotel má jedinečné konferenční centrum se 14 sály o celkové kapacitě 1200 osob a je tak díky svým praktickým a variabilním prostorům s denním světlem ideální volbou pro různá jednání, semináře a konference až pro 450 osob.

Vynikající bohaté snídaně, obědy a večeře jsou servírovány v hotelové restauraci Symphonia Restaurant & Garden, která v teplém počasí nabízí příjemné posezení a grilování v rozlehlé soukromé zahradě hotelu.

Po celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení. Hosté se u nás domluví anglicky, německy, francouzsky, rusky a samozřejmě česky.

Hotel má k dispozici soukromé placené parkoviště s omezeným počtem parkovacích míst, parkovací místa není možné rezervovat.

Review Pro
4.9 / 5
27.09.2020
Pozitivní: Snídaně celkem dobrá, výběr dost rozmanitý. Personál vstřícný, hotel čistý. Parkování zdarma.
Romana , Czech Republic
27.09.2020
Pozitivní: Snídaně, poloha, přístup ke covidové situaci snížením ceny, recepční.
Ivo , Czech Republic
23.09.2020
Hodnotím reštauráciu v hoteli, ta bola úplne bezchybná, degustacne menu úžasné, personál ústretový a veľmi slušný. Celkovo krásny zážitok.
Martin Sermes
20.09.2020
Positiv: Habe das Business Zimmer gebucht und ein kostenloses Upgrade zum Superior Zimmer erhalten. Meine Bewertung bezieht sich auf die nagelneu renovierten...
Martina , Germany
09.09.2020
Hotel s puncem minulosti, komfortem současnosti, vynikající snídaní a milým a ochotným personálem
Alena Hellerová
08.09.2020
Super miejsce. Fajna miejscówka szczególnie dla WARSZAWIAKÓW, miałam wrażenie, że nocuję w PKiN. Wygodny parking, dobre śniadania, blisko do tramwaju i...
Bernadeta Włoch-Nagórny
02.09.2020
Nice stay, clean room, polite staff, good breakfast
Katerina
31.08.2020
Pozitivní: Pohodlné postele, klidny tichy pokoj s výhledem na dvůr. Žádný hluk z ulice. Bohatá snídaně, na výběr vše. Milý a veselý a hlavně ochotný...
Martina , Czech Republic
31.08.2020
Great spot for an overnight when you have business in town. Central and they take care of everything you could possibly need.
Gabriel Aronson
28.08.2020
Ein geschichtliches "Erlebnis": Ein von 1952 bis 1955 im stalinistischen Zuckerbäckerstil mit Unmengen Marmor errichtetes Hotel, für den der Kulturpalast in...
Michael , Deutschland