Hotel International Praha je zařazen na seznam kulturních památek a nachází se v klidné rezidenční čtvrti na Praze 6, v bezprostřední blízkosti centra (pouhé dva kilometry). Letiště Václava Havla je v dojezdové vzdálenosti do 20 minut a k Pražskému hradu se dostanete příjemnou procházkou do deseti minut.
Zajímavá je historie celého hotelu. Budova byla postavena v letech 19521956 z rozhodnutí tehdejšího ministra obrany Alexeje Čepičky. Ten prý doufal, že slavnostního otevření se zúčastní i Josif Stalin.

Hotel International Praha je postaven ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Budova měla původně sloužit pouze k ubytování vojáků, nakonec se ale armáda nechala slyšet, že takto naddimenzované ubytovací kapacity nemůže využít, a tak se z budovy na poslední chvíli stal hotel. Nutno podotknout, že hlavně pro vojenské šarže a vojáky z našich spřátelených zemí. V padesátých letech se ale jednalo o nejluxusnější hotel v Československu. Měl téměř dvě stě pokojů.

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí.

Od roku 2015 je hotel součástí hotelového řetězce Mozart Hotel Group s hotely v Oděse a Budapešti, Vídni a Badenu. V roce 2016 se zvýšila kapacita ubytovací sekce o 24 pokojů. A v současné době nabízí celkem 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Superior, Executive, Executive Tower a Tower Suite.

Hotel disponuje významným konferenčním centrem se 14 sály o celkové kapacitě 1200 osob, a je tak díky svým flexibilním prostorům s denním světlem ideální volbou pro různá jednání, semináře a konference různého typu až pro 450 osob.

Hotel je díky své poloze a službám vhodný nejen pro rezervace jednotlivců a skupin kategorie Business nebo Leisure. Přivítáme rádi i vaše domácí mazlíčky a po celém hotelu nabízíme bezplatné Wi-Fi připojení.
Hovoříme anglicky, německy, francouzsky, rusky a přirozeně i česky.

Review Pro
4.9 / 5
27.09.2020
Pozitivní: Snídaně celkem dobrá, výběr dost rozmanitý. Personál vstřícný, hotel čistý. Parkování zdarma.
Romana , Czech Republic
27.09.2020
Pozitivní: Snídaně, poloha, přístup ke covidové situaci snížením ceny, recepční.
Ivo , Czech Republic
23.09.2020
Hodnotím reštauráciu v hoteli, ta bola úplne bezchybná, degustacne menu úžasné, personál ústretový a veľmi slušný. Celkovo krásny zážitok.
Martin Sermes
20.09.2020
Positiv: Habe das Business Zimmer gebucht und ein kostenloses Upgrade zum Superior Zimmer erhalten. Meine Bewertung bezieht sich auf die nagelneu renovierten...
Martina , Germany
09.09.2020
Hotel s puncem minulosti, komfortem současnosti, vynikající snídaní a milým a ochotným personálem
Alena Hellerová
08.09.2020
Super miejsce. Fajna miejscówka szczególnie dla WARSZAWIAKÓW, miałam wrażenie, że nocuję w PKiN. Wygodny parking, dobre śniadania, blisko do tramwaju i...
Bernadeta Włoch-Nagórny
02.09.2020
Nice stay, clean room, polite staff, good breakfast
Katerina
31.08.2020
Pozitivní: Pohodlné postele, klidny tichy pokoj s výhledem na dvůr. Žádný hluk z ulice. Bohatá snídaně, na výběr vše. Milý a veselý a hlavně ochotný...
Martina , Czech Republic
31.08.2020
Great spot for an overnight when you have business in town. Central and they take care of everything you could possibly need.
Gabriel Aronson
28.08.2020
Ein geschichtliches "Erlebnis": Ein von 1952 bis 1955 im stalinistischen Zuckerbäckerstil mit Unmengen Marmor errichtetes Hotel, für den der Kulturpalast in...
Michael , Deutschland